30/3/2014 Συμμετοχή μελών ΔΕΠ του ΤΜΒΓ σε ημερίδα σχολικού επαγγελματικού προσανατολισμού

Τα μέλη ΔΕΠ του ΤΜΒΓ, Αλέξης Γαλάνης, Επ. Καθηγητής Μοριακής Βιολογίας, Γιάννης Κουρκουτάς, Επ. Καθηγητής Εφαρμοσμένης Βιοτεχνολογίας και Κατερίνα Κεδράκα, Λέκτορας Διδακτικών και Επαγγελματικών Δεξιοτήτων των Βιοεπιστημόνων, συμμετείχαν σε Ημερίδα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού που διοργανώθηκε απο το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού Ξάνθης. Η Ημερίδα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 29 Μαρτίου 2014 στο 3ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης. Τα μέλη ΔΕΠ του ΤΜΒΓ, παρουσιάσαν το Τμήμα ΜΒΓ και απάντησαν σε ερωτήσεις μαθητών και των γονιών τους σχετικά με τις σπουδές στο ΤΜΒΓ και τις επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων του ΤΜΒΓ.