22/10/2024 Ανακοίνωση εργαστηρίου ΚΕΨΥΣΥ

Στη σύγχρονη αγορά εργασίας ολοένα και περισσότερο καλούμαστε να αναπτύξουμε δεξιότητες που μας ενισχύουν και μας ενδυναμώνουν προσωπικά και επαγγελματικά, ώστε να είμαστε αποτελεσματικότεροι και πιο ολοκληρωμένοι επαγγελματίες. Μια από αυτές τις δεξιότητες είναι πως να αξιοποιήσουμε την κριτική και ιδιαιτέρως την αρνητική ως ευκαιρία για εξέλιξη.

Στο εργαστήριο ομαδικής συμβουλευτικής με τίτλο "Διαχείριση αρνητικής κριτικής" θα έχουμε την ευκαιρία να δουλέψουμε πάνω σε ζητήματα που θα βοηθήσουν τους συμμετέχοντες να διαχειρίζονται την κριτική στον χώρο εργασίας και να την αντιμετωπίζουν με εποικοδομητικό τρόπο.

Απευθύνεται στους φοιτητές του ΔΠΘ 5ου εξάμηνού και άνω που επιθυμούν να αναπτύξουν δεξιότητες αυτοαποτελεσματικότητας και αυτοβελτίωσης σε επαγγελματικό επίπεδο

Ημερομηνία συνάντησης: Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2024

ώρα συνάντησης: 12.00 μ.μ.

Μέθοδος: η συνάντηση θα διεξαχθεί εξ ’αποστάσεως συγχρονική μέσω πλατφόρμας Microsoft Teams

Διάρκεια:  90 λεπτά

* Προσοχή! το εργαστήριο απευθύνεται σε φοιτητές 5ου εξάμηνού και άνω

* Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων 10 (θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας- περιορισμένος αριθμός θέσεων)